کاربر گرامی شما می توانید با اینترنت ایرانسل ، همراه اول و رایتل بدون نیاز به خرید اشتراک به محتوای سرویس هماهنگ دسترسی داشته باشید.

آلیسون سودول

 

آلیسون سودول Alison Sudol (متولد 23 دسامبر 1984) یک بازیگر، تهیه کننده و آهنگساز آمریکایی می باشد. او به عنوان خواننده معروف A Fine Frenzy شناخته می‌شد. او نقش کوئینی گلداستین را در فیلم جانوران شگفت‌انگیز و زیستگاه آن‌ها Fantastic Beasts and Where to Find Them 2016  و نیز در دنباله‌ های آن، جرم‌ های گریندلوالد 2018 و راز های دامبل‌ دور(2022 ایفا کرد. موسیقی او در بسیاری از برنامه‌ های تلویزیونی و فیلم‌ ها نیز به نمایش درآمده است.

 

در سال 2014، سودول تمرکز خود را بر روی حرفه بازیگری گذاشت. او در فصل اول سریال ویدئویی آمازون به نام ترنسپیرنت به عنوان کایا بازی کرد. مجله Elle در ژانویه 2015، سودول را یکی از 7 جذاب ترین نویسندگان جدید تلویزیون این فصل نام‌گذاری کرد.

 

پس از وقفه‌ ای در موسیقی، در 24 نوامبر 2017، سودول تک‌ آهنگ هانی کافی را با نام خود منتشر کرد. در سال‌ های 2018 و 2019، دو آلبوم کوتاه با عنوان ماه و مون‌ لایت را منتشر کرد و برای تبلیغ هر دو به توری کوتاهی رفت.

 

list