کاربر گرامی شما می توانید با اینترنت ایرانسل ، همراه اول و رایتل بدون نیاز به خرید اشتراک به محتوای سرویس هماهنگ دسترسی داشته باشید.

ارنی هادسون

 

ارنی هادسون Ernie Hudson (متولد 17 دسامبر 1945) یک بازیگر، تهیه کننده و نویسنده آمریکایی می باشد. او برای نقش وینستون زدمور در مجموعه فیلم‌ های Ghostbusters شناخته می‌شود.

 

هادسون فوراً پس از فارغ‌ التحصیلی از دبیرستان به نیروی دریایی ایالات متحده پیوست اما به دلیل آسم به علت پزشکی پس از سه ماه فراغت یافت. او در دانشگاه Wayne State ثبت نام کرد تا مهارت‌ های نویسندگی و بازیگری خود را توسعه دهد و در سال 1973 فارغ‌ التحصیل شد. او تئاتر انسامبل بازیگران را تأسیس کرد که در آنجا او و نویسندگان سیاه پوست جوان دیگر در کارهای خود کارگردانی و بازیگری کردند.

 

او برنامه دکتری خود را در دانشگاه مینه‌ سوتا آغاز کرد قبل از آن که برای حضور در یک نمایش زنده به نام The Great White Hope رها کند. بعدها او به دانشکده ییل برای دریافت مدرک فوق لیسانس هنر های نمایشی رفت اما پس از یک سال به دلیل حضور در Leadbelly آنجا را ترک کرد.

 

یکی از اولین نقش‌ های فیلمی هادسون در فیلم Penitentiary II 1982 با بازی لئون آیزاک کندی بود. از دیگر آثار با نقش آفرینی وی می توان به فیلم سینمایی قهرمانان Champions 2023، شکارچیان ارواح Ghostbusters 1984، سریال کسب و کار خانوادگی The Family Business 2018-2022، فیلم کلاغ The Crow 1994، فیلم برنامه بازنشستگی The Retirement Plan 2023 و… اشاره کرد.

 

list