کاربر گرامی شما می توانید با اینترنت ایرانسل ، همراه اول و رایتل بدون نیاز به خرید اشتراک به محتوای سرویس هماهنگ دسترسی داشته باشید.

بردلی کوپر

بردلی کوپر Bradley Cooper (زاده 5 ژانویه 1975) بازیگر و فیلمساز آمریکایی است. او جوایز مختلفی از جمله یک جایزه فیلم آکادمی بریتانیا و دو جایزه گرمی دریافت کرده است. علاوه بر این، او نامزد دوازده جایزه اسکار، شش جایزه گلدن گلوب و یک جایزه تونی شده است. کوپر سه بار در فهرست 100 سلبریتی فوربس و در سال 2015 در فهرست تایم از 100 فرد تأثیرگذار جهان ظاهر شد.

فیلم های او 13 میلیارد دلار در سرتاسر جهان فروش داشته اند و او در رده بندی سالانه پردرآمدترین بازیگران جهان قرار گرفته است. کوپر فعالیت تلویزیونی و سینمایی خود را در سال 1999 آغاز کرد. در سال 2000 در برنامه کارشناسی ارشد هنرهای زیبا (MFA) در استودیو بازیگران ثبت نام کرد. مدت کوتاهی پس از آن، او اولین فیلم خود را در کمدی خیس تابستان آمریکایی (2001) بازی کرد.

کوپر در سال 2011 توسط مجله People به عنوان جذاب ترین مرد زنده انتخاب شد. او از چندین موسسه خیریه که به مبارزه با سرطان کمک می کنند حمایت می کند. کوپر مدت کوتاهی با بازیگر زن جنیفر اسپوزیتو ازدواج کرد و از رابطه خود با مدل ایرینا شایک یک دختر دارد. از دیکر آثار با نقش آفرینی وی می توان به  فیلم سینمایی کلمات The Words 2012، فیلم The Place Beyond the Pines، فیلم Nightmare Alley 2021 و… اشاره کرد.

list