کاربر گرامی شما می توانید با اینترنت ایرانسل ، همراه اول و رایتل بدون نیاز به خرید اشتراک به محتوای سرویس هماهنگ دسترسی داشته باشید.

بنوآ پولورد

 

بنوآ پولورد Benoit Poelvoorde ( زادهٔ 22 سپتامبر 1964) یک بازیگر و کمدین بلژیکی است. او در مدرسه شبانه روزی یسوعیان گودین شرکت کرد و در آنجا با رمی بلووکس آشنا شد. وی علاقه زیادی به تئاتر پیدا کرد و برای تفاسیر غیر معمول خود مورد توجه قرار گرفت.

 

او نه تنها قرار بود یک نقشه‌کش شود، بلکه به عنوان یک عکاس نیز حرفه‌ای شد. در طول تحصیل در رشته طراحی گرافیک در École de recherche graphique در بروکسل، او همچنین با آندره بونزل دوست شد و به همراه رمی بلووکس در سال 1988 اولین فیلم کوتاه خود را که یک فیلم کوتاه دانشجویی بود کارگردانی کرد.

 

در سال 1992، وی اولین فیلم بلند خود را نویسندگی و کارگردانی کرد. این فیلم با الهام از سریال بلژیکی معروف Strip-Tease ساخته شده است که تبدیل به یک فیلم مورد تحسین منتقدان شد. این فیلم جایزه آندره کاونز را برای بهترین فیلم از سوی انجمن منتقدان فیلم بلژیک (UCC) دریافت کرد.

 

از آثاری با نقش آفرینی وی می توان به فیلم سینمایی رنگ های آتش The Colors of Fire 2022، فیلم The Brand New Testament 2015، فیلم Romantics Anonymous 2010، فیلم کوکو قبل از شنل Coco Before Chanel 2009، فیلم A Wonderful Girl 2023، سریال Represent 2023، فیلم The Green Shutters 2022، فیلم Inexorable 2021، فیلم How I Became a Super Hero 2020 و… اشاره کرد.

 

list