کاربر گرامی شما می توانید با اینترنت ایرانسل ، همراه اول و رایتل بدون نیاز به خرید اشتراک به محتوای سرویس هماهنگ دسترسی داشته باشید.

جان کانی

 

جان کانی John Kani (زاده 30 آگوست 1942) بازیگر، نویسنده، کارگردان و نمایشنامه نویس آفریقای جنوبی است. او به خاطر ایفای نقش T’Chaka در فیلم‌های کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی (2016) و Black Panther (2018) شناخته می‌شود.

 

او در سال 1975، پس از حضور در نمایشنامه ضد آپارتاید آتول فوگارد Sizwe Banzi Is Dead که او نیز در نویسندگی آن مشارکت داشت، در ایالات متحده کانی به آفریقای جنوبی بازگشت. در آنجا تلفنی دریافت کرد که پدرش می خواهد او را ببیند. در راه او به آنجا توسط پلیس محاصره شد که او را مورد ضرب و شتم قرار دادند. در اثر این حادثه چشم چپ وی از بین رفت و اکنون از پروتز استفاده می کند که از نظر فنی چشم شیشه ای است.

 

پسر او آتاندوا نیز یک بازیگر است که اولین بازی خود را در تلویزیون ایالات متحده در سریال زندگی وحشی CW انجام داد و در فیلم Black Panther نسخه جوان‌تری از شخصیت کانی T’Chaka را بازی کرد. از دیگر آثار با نقش آفرینی وی می توان به فیلم راز جنایت 2 Murder Mystery، فیلم The Ghost and the Darkness 1996، فیلم Coriolanus 2011، فیلم Nothing But the Truth 2008 و… اشاره کرد.

 

list