کاربر گرامی شما می توانید با اینترنت ایرانسل ، همراه اول و رایتل بدون نیاز به خرید اشتراک به محتوای سرویس هماهنگ دسترسی داشته باشید.

جکی چان

 

جکی چان Jackie Chan (زاده 7 آپریل 1954) یک هنرپیشه، کارگردان، نویسنده، تهیه‌کننده، رزمی‌کار و بدلکار می باشد. قبل از ورود به صنعت فیلم، او یکی از هفت ثروت کوچک از آکادمی درام چین در مدرسه اپرای پکن بود و در آنجا آکروباتیک، هنرهای رزمی و بازیگری خواند.

 

چان از دهه 1960 بازیگری کرده و در بیش از 150 فیلم بازی کرده است. او یکی از تاثیرگذارترین ستاره های فیلم اکشن تمام دوران است. پس از حضور در بسیاری از فیلم های هنگ کنگ به عنوان یک بدلکار، اولین موفقیت بزرگ چان فیلم کمدی اکشن کونگ فو در سال 1978 مار در سایه عقاب بود. چان یکی از شناخته‌ شده‌ترین و تأثیرگذارترین شخصیت‌های سینمایی در جهان است که پیروان جهانی گسترده‌ای در نیمکره شرقی و غربی دارد. او ستاره های مشهوری را در خیابان ستارگان هنگ کنگ و پیاده روی مشاهیر هالیوود دریافت کرده است.

 

او همچنین جایزه اسکار افتخاری را برای دستاوردهای خارق العاده خود در فیلم دریافت کرده است. به چان در آهنگ‌های پاپ، کارتون‌ها، فیلم‌ها و بازی‌های ویدیویی مختلف اشاره شده است. او یک خواننده آموزش‌دیده اپرا و همچنین یک ستاره کانتوپاپ و ماندوپاپ است و تعدادی آلبوم موسیقی منتشر کرده و بسیاری از آهنگ‌های موضوعی را برای فیلم‌هایی که در آنها بازی کرده خوانده است. از آثاری با نقش آفرینی وی می توان به فیلم سوار شو Ride On 2023، فیلم ضربه پنهان 2023 Hidden Strike و… اشاره کرد.

 

list