کاربر گرامی شما می توانید با اینترنت ایرانسل ، همراه اول و رایتل بدون نیاز به خرید اشتراک به محتوای سرویس هماهنگ دسترسی داشته باشید.

دنیس بوتسکاریس

 

دنیس بوتسکاریس Dennis Boutsikaris، (متولد ۲۱ دسامبر ۱۹۵۲) یک بازیگر نقش‌آفرین آمریکایی است که دو بار جایزه اوبی را برنده شده‌است. او همچنین روایت‌گر کتاب‌های صوتی است که برای آن به ۱۳ جایزه گلدن ایرفون و ۸ جایزه آدی رسیده‌است. او برای خواندن کتاب «ژن» جایزه بهترین کتاب صوتی سال را از آمازون برنده شد.

 

بوتسیکاریس در نیوآرک، نیوجرسی، به پدری یونانی‌تبار و مادری یهودی متولد شد و در برکلی هایتس، نیوجرسی بزرگ شد. وی در مدرسه ثانویه گاورنر لیوینگستون بازیگری را شروع کرد، زیرا احساس می‌کرد که اندازه‌اش برای موفقیت در ورزش مناسب نیست. بوتسیکاریس فارغ‌التحصیل دانشگاه همپشایر در امهرست، ماساچوست بوده و با تئاتر کلاسیک جان هاوسمن به نام تئاتر شرکت بازیگری کرده‌است.

 

در فیلم‌های بوتسیکاریس، نقش‌های اصلی در فیلم‌هایی همچون *باتری‌ها نگه‌داری نشده‌اند، تیم رویایی، کروکودیل داندی۲، پسران در کنار و در رویاها وجود دارد. از فیلم‌های اخیر او می‌توان به فیلم‌های چیری کراش، آموزش چارلی بنکس، قطع کردن و مونی مونستر اشاره کرد. وی نقش پل ولفویتس در فیلم دبلیو. اولیور استون ایفا کرد. در سال ۲۰۱۲، او در فیلم بورن لجاسی که چهارمین نسخه از مجموعه موفق بورن بود همبازی بود و در سریال شوگر Sugar 2024 نیر اسفای نقش کرده است.

 

list