کاربر گرامی شما می توانید با اینترنت ایرانسل ، همراه اول و رایتل بدون نیاز به خرید اشتراک به محتوای سرویس هماهنگ دسترسی داشته باشید.

ریف فاینز

 

ریف فاینز Ralph Fiennes با عنوان اصلی رالف ناتانیل توئیسلتون-ویکهام-فاینز (زادهٔ ۲۲ دسامبر ۱۹۶۲) بازیگر، تهیه‌کننده و کارگردان انگلیسی است. او که به طور گسترده به عنوان یکی از شناخته شده ترین و محبوب ترین بازیگران بریتانیا شناخته می شود، جوایز مختلفی از جمله یک جایزه بافتا و یک جایزه تونی و همچنین نامزدی دو جایزه اسکار و یک جایزه امی را برای خود به ارمغان آورده است. از جمله آثار جدیدتر وی میتوان به “کینگزمن 2021 The King’s Man” و “داستان شگفت انگیز هنری شوگر The Wonderful Story of Henry Sugar 2023” اشاره کرد.

 

او اولین فیلم خود را با بازی در نقش هیثکلیف در بلندی های بادگیر اثر امیلی برونته (1992) به انجام رساند. بازی او در نقش آمون گوث جنایتکار جنگی نازی در درام استیون اسپیلبرگ با عنوان فهرست شیندلر (1993) نامزدی اسکار و گلدن گلوب بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را برای وی به همراه داشت. بازی او در نقش کنت آلماسی در فیلم بیمار انگلیسی (1996) دومین نامزدی اسکار را برای او به ارمغان آورد. فاینز سفیر صلح انگلستان است و در کشورهای هند و رومانی و قرقیزستان به فعالیت پرداخته‌ است.

 

list