کاربر گرامی شما می توانید با اینترنت ایرانسل ، همراه اول و رایتل بدون نیاز به خرید اشتراک به محتوای سرویس هماهنگ دسترسی داشته باشید.

سوفی مارسو

 

 

سوفی مارسو Sophie Marceau (زادهٔ ۱۷ نوامبر ۱۹۶۶) با نام اصلی سوفی دانیل سیلوی موپو یک هنرپیشه فرانسوی است. او در نوجوانی با اثاری همچون La Boum (1980) و La Boum 2 (1982) به محبوبیت دست یافت و جایزه سزار آینده‌دارترین بازیگر زن (معروف به اسکار فرانسوی) را از آن خود کرد. او با مجموعه‌ای از فیلم‌های موفق از جمله L’Étudiante (1988)، Pacific Palisades (1990)، Fanfan (1993) و Revenge of the Musketeers (1994) به ستاره سینما در اروپا تبدیل شد.

 

مارسو با بازی در فیلم های “شجاع دل Braveheart 1995“، آتش سوزی (1997)، آنا کارنینا (1997) و هنرنمایی در نقش الکترا کینگ در نوزدهمین فیلم جیمز باند، جهان کافی نیست (1999) به یک ستاره بین المللی در عرصه سینما تبدیل شد. از آثار جدیدتر وی میتوان به Arrêtez-moi (2013) و Jailbirds (2015) اشاره کرد. مارسو تاکنون بر روی بیش از 300 جلد مجله در سراسر جهان ظاهر شده و چهره تبلیغاتی بسیاری از برندهای لوکس بوده است.

 

در سال ۲۰۰۲ اولین فیلمش را با نام با من از عشق حرف بزن را کارگردانی کرد که جایزه بهترین کارگردانی جشنواره بین‌المللی فیلم مونترال را نصیبش کرد. مارسو اولین رمان خود را با نام دروغگو در سال ۱۹۹۶ منتشر کرد. او همچنین سرپرست انجمن رنگین کمان است که با هدف کمک به کودکان بیمار تأسیس شده است.

 

list