کاربر گرامی شما می توانید با اینترنت ایرانسل ، همراه اول و رایتل بدون نیاز به خرید اشتراک به محتوای سرویس هماهنگ دسترسی داشته باشید.

لئونارد نیموی

 

لئونارد نیموی Leonard Nimoy با نام کامل لئونارد سیمون نیموی (26 مارس 1931 – 27 فوریه 2015) یک بازیگر و کارگردان آمریکایی بود که برای تقریبا 50 سال به خاطر ایفای نقش اسپایک در مجموعه پیشتازان فضا شهرت داشت. نیموی همچنین فیلم هایی از جمله Star Trek III: The Search for Spock (1984)، Star Trek IV: The Voyage Home (1986) و Three Men and a Baby (1987) را کارگردانی کرده و در چندین فیلم و برنامه های تلویزیونی به عنوان صداپیشه ظاهر شده است. جدا از بازیگری، نیموی کارگردان فیلم، عکاس، نویسنده، خواننده و ترانه سرا بوده است.

 

حرفه بازیگری نیموی در اوایل دهه بیست و با تدریس در کلاس های بازیگری در هالیوود و حضورهای جزئی در سینما و تلویزیون در دهه 1950 آغاز شد. از سال 1953 تا 1955، او در ارتش ایالات متحده خدمت کرد. پس از سریال اصلی Star Trek، نیموی به مدت دو فصل در Mission: Impossible بازی کرده و سریال مستند در جستجوی کلمبو را میزبانی کرد.

 

بازی نیموی در نقش اسپایک تأثیر فرهنگی قابل توجهی گذاشت و سه نامزدی جایزه امی را برای او به ارمغان آورد. نقش آخر او به عنوان اسپایک در سال 2013 در “پیشتازان فضا به سوی تاریکی Star Trek Into Darkness 2013” به وقوع پیوست. نیموی در فوریه 2015 پس از یک دوره طولانی بیماری انسدادی مزمن ریه (COPD) درگذشت. مرگ او یک خبر بین المللی بود و با ابراز شوک و اندوه توسط طرفداران، بازیگران ستاره پیشتازان فضا، دانشمندان، افراد مشهور و رسانه ها مواجه شد.

 

 

list