کاربر گرامی شما می توانید با اینترنت ایرانسل ، همراه اول و رایتل بدون نیاز به خرید اشتراک به محتوای سرویس هماهنگ دسترسی داشته باشید.

وودرو تریسی هرلسون زاده ۲۳ ژوئیه ۱۹۶۱) بازیگر آمریکایی است. او برای بازی در سیت‌کام چیرز (۱۹۸۵–۱۹۹۳) در شبکهٔ ان‌بی‌سی برندهٔ جایزهٔ امی ساعات پربیننده شد. او سه بار نامزد دریافت جایزهٔ اسکار شده‌است؛ بهترین بازیگر برای مردم علیه لری فلینت (۱۹۹۶) و بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای پیام‌آور (۲۰۰۹) و سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری (۲۰۱۷). هرلسون برای بازی در مجموعهٔ جنایی کارآگاه حقیقی (۲۰۱۴) نامزد دریافت جایزهٔ امی ساعات پربیننده بهترین بازیگر مرد شد. از دیگر فیلم‌هایش می‌توان به وسترن فضایی سولو: داستانی از جنگ ستارگان (۲۰۱۸) و کمدی سرزمین زامبی‌ها: شلیک نهایی (۲۰۱۹) اشاره کرد.
وودی هارلسون متولد شهر میدلند (در ایالت تگزاس) است. پدرش چارلز هارلسون، آدم‌کش و مجرم زندانی بود که در نهایت در مدت زمان حبس درگذشت. پدر وودی در سال ۱۹۶۴ از همسرش طلاق گرفت. وودی دو برادر دیگر به نام‌های برت و جوردن نیز دارد.
در سال ۱۹۷۳ وودی به شهر اجدادی مادرش، لبانون می‌رود و دوران کودکی و نوجوانی خود را در آنجا می‌گذراند. بعد از اتمام دوران دبیرستان در همین شهر، مشغول به تحصیل در کالج هانوفر می‌شود. در نهایت با مدرک کارشناسی در رشته هنر و هنرهای نمایشی و انگلیسی از این دانشکده فارغ‌التحصیل می‌گردد.

list