کاربر گرامی شما می توانید با اینترنت ایرانسل ، همراه اول و رایتل بدون نیاز به خرید اشتراک به محتوای سرویس هماهنگ دسترسی داشته باشید.

ژان دوژاردن

 

ژان دوژاردن Jean Dujardin (زاده ۱۹ ژوئن ۱۹۷۲) بازیگر و کمدین فرانسوی است. او قبل از بازی در برنامه‌ها و فیلم‌های تلویزیونی کمدی، کار خود را به عنوان یک کمدین استندآپ در پاریس آغاز کرد. او ابتدا با مجموعه تلویزیونی Un gars, une fille (1999-2003) که در آن در کنار شریک زندگی خود الکساندرا لامی ایفای نقش میکرد، به شهرت رسید. در ادامه با کمدی هایی مانند Brice de Nice (2005)، OSS 117: Cairo, Nest of Spies (2006)، دنباله آن OSS 117: Lost in Rio (2009) و 99 فرانک (2007) به یک بازیگر محبوب سینما تبدیل شد.

 

دوژاردن با بازی در نقش جورج والنتین در فیلم صامت آرتیست شهرت بین المللی و تحسین گسترده ای به دست آورد. این نقش برای او جوایز متعددی از جمله جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد، جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر مرد و جایزه بافتا برای بهترین بازیگر نقش اول مرد را به همراه داشت. با وجود این محبوبیت جدید، او تصمیم گرفت تمرکز خود را بر روی بازی در فرانسه حفظ کند، جایی که او همچنان یک بازیگر محبوب است. اگرچه بعدها در فیلم های انگلیسی زبان گرگ وال استریت (2013) و “مردان بناهای تاریخی The Monuments Men 2014” نیز ظاهر شد.

list