کاربر گرامی شما می توانید با اینترنت ایرانسل ، همراه اول و رایتل بدون نیاز به خرید اشتراک به محتوای سرویس هماهنگ دسترسی داشته باشید.

کریستف والتس

 

کریستف والتس Christoph Waltz (زاده ۴ اکتبر ۱۹۵۶) بازیگری است که از سال ۲۰۰۹ برای ایفای نقش های شرور و فرعی در فیلم های انگلیسی زبان شناخته شده است. جوایز او شامل دو جایزه اسکار، دو جایزه گلدن گلوب، دو جایزه بفتا و دو جایزه انجمن بازیگران سینما می شوند. نقش موفقیت‌آمیز او در فیلم حرامزاده‌های لعنتی کوئنتین تارانتینو در سال 2009 جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد و جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره فیلم کن را برایش به همراه داشت. والتز بار دیگر در فیلم Django Unchained (2012) با تارانتینو همکاری کرد و برای آن دومین جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد خود را دریافت کرد.

 

والتس به سه زبان آلمانی، فرانسوی و انگلیسی تسلط کامل دارد. از دیگر آثار وی می توان به سریال “مشاور The Consultant” و فیلم‌های “مردن برای یک دلار dead for a dollar 2022“، کشتار، زنبور سبز، Big Eyes (2014)، Downsizing (2017) و The French Dispatch (2021) اشاره کرد. او در نقش ارنست استاورو بلوفلد در فیلم های جیمز باند Spectre (2015) و No Time to Die (2021) ظاهر شده است.

 

list