کاربر گرامی شما می توانید با اینترنت ایرانسل ، همراه اول و رایتل بدون نیاز به خرید اشتراک به محتوای سرویس هماهنگ دسترسی داشته باشید.

کریستین چارلز فیلیپ بیل زادهٔ ۳۰ ژانویهٔ ۱۹۷۴ بازیگر انگلیسی است. او برای تنوع و تغییرات جسمانی در نقش‌هایش مشهور است و در فیلم‌هایی با ژانرهای مختلف نقش‌ اول را بر عهده داشته‌است. او افتخارات گوناگونی از جمله یک جایزهٔ اسکار و دو جایزهٔ گلدن گلوب دریافت کرده‌است. مجلهٔ تایم در ۲۰۱۱ بیل را یکی از ۱۰۰ شخص تأثیرگذار در جهان نامید و در ۲۰۱۴ نام او در رتبه‌بندی فوربز از بازیگران دریافت‌کنندهٔ بیشترین دستمزد قرار گرفت.

نقش برجستهٔ بیل در ۱۳ سالگی مربوط به فیلم جنگی امپراتوری خورشید (۱۹۸۷) ساختهٔ استیون اسپیلبرگ بود. در پی بیش از یک دهه بازی در نقش‌های اصلی و مکمل فیلم‌ها، او بابت بازی در نقش قاتل زنجیره‌ای پاتریک بیتمن در کمدی سیاه روانی آمریکایی (۲۰۰۰) و نقش هم‌عنوان در فیلم مهیج روانشناسی ماشین‌چی (۲۰۰۴) شهرت بیشتری را به دست آورد. بیل در سال ۲۰۰۵ نقش ابرقهرمان بتمن را در فیلم ابرقهرمانی بتمن آغاز می‌کند ایفا کرد و این نقش را در دنباله‌هایش، شوالیهٔ تاریکی (۲۰۰۸) و شوالیهٔ تاریکی برمی‌خیزد (۲۰۱۲) ادامه داد. او برای بازی در این سه‌گانه که یکی از پرفروش‌ترین فرنچایزهای سینمایی است، مورد تحسین قرار گرفت.

بیل غیر از نقش بتمن به بازی در طیف گسترده‌ای از فیلم‌ها ادامه داد که شامل تریلر پرستیژ (۲۰۰۶)، فیلم اکشن رستگاری نابودگر (۲۰۰۹)، درام جنایی دشمنان ملت (۲۰۰۹)، فیلم حماسی خروج: خدایان و پادشاهان (۲۰۱۴) و فیلم ابرقهرمانی ثور: عشق و تندر (۲۰۲۲) می‌شود. او برای به تصویر کشیدن بوکسور دیکی اکلوند در فیلم زندگی‌نامه‌ای مشت‌زن (۲۰۱۰) برندهٔ جایزهٔ اسکار و جایزهٔ گلدن گلوب شد. او در سال‌های بعد برای بازی در کمدی سیاه حقه‌بازی آمریکایی (۲۰۱۳) و کمدی-درام‌های زندگی‌نامه‌ای رکود بزرگ (۲۰۱۵) و معاون (۲۰۱۸) نامزد دریافت جایزهٔ اسکار شد. بازی در نقش دیک چینی در معاون و رانندهٔ اتومبیل‌رانی کن مایلز در درام ورزشی فورد در برابر فراری (۲۰۱۹) با تحسین منتقدان همراه بود.

list