کاربر گرامی شما می توانید با اینترنت ایرانسل ، همراه اول و رایتل بدون نیاز به خرید اشتراک به محتوای سرویس هماهنگ دسترسی داشته باشید.

جرج تیموتی کلونی بازیگر و فیلم‌ساز آمریکایی است. او جوایز مختلفی از جمله دو جایزهٔ اسکار، یک جایزهٔ فیلم بفتا و چهار جایزهٔ گلدن گلوب برنده شده‌است. او در سال ۲۰۱۸ جایزهٔ یک عمر دستاورد هنری انستیتوی فیلم آمریکا را دریافت کرد. مجلهٔ تایم در سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۹ از او به‌عنوان یکی از ۱۰۰ شخص تأثیرگذار در جهان یاد کرده‌است.

کلونی در سال ۲۰۰۱ برای بازی در یازده یار اوشن به شهرت جهانی رسید. او در سال بعد کارگردانی را با ساخت کمدی اعترافات یک ذهن خطرناک تجربه کرد و از آن زمان تاکنون درام تاریخی شب‌بخیر و موفق باشید (۲۰۰۵)، کمدی ورزشی کلاه‌چرمی‌ها (۲۰۰۸)، درام سیاسی نیمه ماه مارس (۲۰۱۱) و فیلم جنگی مردان آثار ماندگار (۲۰۱۴) را کارگردانی کرده‌است. کلونی برای بازی در تریلر سیریانا (۲۰۰۵) برندهٔ جایزهٔ اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد. او برای تریلر مایکل کلیتون (۲۰۰۷) و کمدی-درام‌های بالا در آسمان (۲۰۰۹) و زادگان (۲۰۱۱) نامزد دریافت جایزهٔ اسکار بهترین بازیگر مرد شد. کلونی در سال ۲۰۱۲ برای تهیه‌کنندگی تریلر سیاسی آرگو جایزهٔ اسکار بهترین فیلم را کسب کرد.

list