کاربر گرامی شما می توانید با اینترنت ایرانسل ، همراه اول و رایتل بدون نیاز به خرید اشتراک به محتوای سرویس هماهنگ دسترسی داشته باشید.

تفاوت کتاب و سریال House of the Dragon
زمان مطالعه : 2 دقیقه
Spread the loveاگر جذاب‌ترین فصل تاریخ تارگرین‌های وستروس را نمی‌دانید و هنوز سریال House of the Dragon را تماشا نکرده‌اید به شما حسادت می‌کنم و اگر آن را دیده‌اید، احتمالا باید بدانید که سریال، تفاوت‌های قابل توجهی با کتاب Fire & Blood دارد؛ کتابی که سال ۲۰۱۸ توسط جورج آر.آر مارتین یا خالق دنیای نغمه آتش و یخ و بازی تاج و تخت نوشته شده بود و برخلاف سرنوشت نامعلوم کتاب‌های نغمه آتش و یخ، پایان مشخصی دارد؛ رقص اژدهایان.

 

سریال خاندان اژدها درست مثل بازی تاج و تخت، یک اثر اقتباسی است که شورانرها طبیعتا مجبورند تا برای جریان بخشیدن به آن، از تخیلات و البته شگردهای تصویری و فیلم‌نامه‌ای خودشان استفاده کنند تا به خلق قصه‌ای جذاب منجر شود. در واقع جالب است بدانید که کتاب «آتش و خون» هیچ دیالوگ خاصی ندارد و برخلاف کتاب‌های نغمه آتش و یخ که در هر فصل، داستان را از زاویه دید یک شخصیت روایت می‌کرد، قصه مثل یک کتاب تاریخ از زبان شخص ثالت روایت می‌شود. یکی از این شخصیت‌ها، دلقک دربار به نام «ماشروم» است که او را در سریال نداریم و حضور او هم در آینده بعید است.

خاندان اژدها با بازی تاج و تخت تفاوت‌های زیادی دارد؛ در بازی تاج و تخت روند قصه به مرور زمان نه تنها سریع‌تر، بلکه چند وجهی‌تر می‌شد. از شمال وینترفل گرفته تا جنوب کینگزلندینگ، همگی جزو بخش‌هایی بودند که قصه‌های مختلف دنیای گیم آو ترونز را در خود جای داده بودند. سریال خاندان اژدها از این نظر بیشتر شبیه به فصل اول گیم آو ترونز است که نهایتا در وینترفل، کینگزلندینگ و گاهی هم لوکیشن‌های دیگری جریان داشت و خیلی به جاهای دیگر نقشه نمی‌رود. البته در حال حاضر و با چیزی که از پایان فصل اول سریال دیدیم، بعید نیست که در فصل‌های آینده‌، بیشتر از ۳-۴ منطقه ثابت را در قسمت‌های مختلف خاندان اژدها ببینیم.

سریال House of the Dragon اغلب در پایتخت وستروس یا کینگزلندینگ جریان دارد و گاهی هم به دریفت‌مارک در خلیج بلک واتر (خاندان والریون) و قلعه درگن‌استون (مقر خانوادگی تارگرین‌ها) سر می‌زند. چرا باید این‌ها را بدانیم؟ چرا که خاندان اژدها تا اینجا داستانی متمرکز روی یک خانواده را روایت می‌کند؛ خانواده‌ای که در نهایت بلای جان خودش می‌شود. از این جهت، سریال هم کار سختتری برای شکل بخشیدن به ماجراجویی‌های سریالی مثل گیم آو ترونز با ۷ خانواده سلطنتی را دارد.

 

منبع : زومجی

دیدگاه خود را بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام و نام خانوادگی:
ایمیل:

دیدگاه ها