کاربر گرامی شما می توانید با اینترنت ایرانسل ، همراه اول و رایتل بدون نیاز به خرید اشتراک به محتوای سرویس هماهنگ دسترسی داشته باشید.

جیسون استاتهام

 

جیسون استاتهام Jason Statham ( زادهٔ 26 ژوئیهٔ 1967) یک هنرپیشه و رزمی کار انگلیسی است. او برای به تصویر کشیدن شخصیت‌هایی در فیلم‌های اکشن و هیجان‌انگیز مختلف که معمولاً خشن هستند، شهرت دارد. حرفه سینمایی او تا سال 2017 بیش از 1.5 میلیارد دلار (1.1 میلیارد پوند) فروش بلیت داشت و او را به یکی از سرمایه‌ دارترین ستاره‌های صنعت فیلم تبدیل کرد.

 

استاتهام تمرین هنرهای رزمی چینی، کیک بوکسینگ و کاراته را به صورت تفریحی در جوانی و در حالی که در غرفه های بازار محلی کار می کرد، شروع کرد. او که یک فوتبالیست و غواص مشتاق بود، یکی از اعضای تیم ملی شیرجه بریتانیا بود و در سال 1990 برای انگلیس در بازی های مشترک المنافع شرکت کرد. مدت کوتاهی پس از آن، از او خواسته شد تا در کمپین های تبلیغاتی مختلف برای فرنچ کانکشن، تامی هیلفیگر و لویز مدل شود. سابقه کار گذشته او در غرفه‌های بازار الهام بخش بازیگری او در فیلم‌های جنایی قفل، سهام و دو بشکه سیگار (1998) و ربا (2000) گای ریچی بود.

 

موفقیت تجاری این فیلم ها باعث شد که استاتهام در نقش فرانک مارتین در سه گانه Transporter (2002-2008) بازی کند. از آثاری با نقش آفرینی وی می توان به فیلم خشم مردانه Wrath of Man 2021، فیلم سینمایی زنبوردار The Beekeeper 2024، فیلم سینمایی بی مصرف ها 4 Expend4bles، فیلم سینمایی بی مصرف ها 4 Expend4bles، فیلم سینمایی سریع و خشن 10 2023، فیلم عملیات فورچون: نیرنگ جنگ Operation Fortune: Ruse de guerre 2023 و… اشاره کرد.

 

list