کاربر گرامی شما می توانید با اینترنت ایرانسل ، همراه اول و رایتل بدون نیاز به خرید اشتراک به محتوای سرویس هماهنگ دسترسی داشته باشید.

زندایا مری استورمر کلمن زادهٔ ۱ سپتامبر ۱۹۹۶ بازیگر و خواننده آمریکایی است. او جوایز مختلفی از جمله یک جایزهٔ امی ساعات پربیننده دریافت کرده‌است. مجله تایم او را در فهرست سالانه خود در سال ۲۰۲۲ به عنوان یکی از ۱۰۰ فرد تأثیرگذار جهان معرفی کرد.

زندایا که در اوکلند، کالیفرنیا به دنیا آمد و بزرگ شد، کار خود را به عنوان یک مدل کودک و رقصندهٔ پشتیبان آغاز کرد. او نخستین حضور تلویزیونی خود را در نقش راکی بلو در سریال کمدی تکانش بده (۲۰۱۰–۲۰۱۳) برای شبکه دیزنی انجام داد و در سریال کمدی کی‌سی آندرکاور (۲۰۱۵–۲۰۱۸) برای این کانال نقش شخصیت اصلی را ایفا کرد. نخستین فیلم بلند او در سال ۲۰۱۷ با فیلم ابرقهرمانی مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه انجام شد که در دنباله‌های آن نیز ایفای نقش کرد. زندایا در نقش رو بنت، یک نوجوان معتاد به مواد مخدر، در سریال درام نوجوان سرخوشی (۲۰۱۹–اکنون) از اچ‌بی‌او، او را به جوان‌ترین دریافت‌کننده جایزه امی ساعات پربیننده برای بهترین بازیگر نقش اول زن در مجموعه تلویزیونی درام تبدیل کرد. از نقش‌های برجستهٔ سینمایی او می‌توان به درام موزیکال بزرگ‌ترین شومن (۲۰۱۷)، فیلم پویانمایی ماجراجویی موزیکال پاکوچولو (۲۰۱۸)، درام رمانتیک مالکوم و ماری (۲۰۲۱) و حماسهٔ علمی تخیلی تلماسه (۲۰۲۱) و دنبالهٔ آن (۲۰۲۳) اشاره کرد.

list