کاربر گرامی شما می توانید با اینترنت ایرانسل ، همراه اول و رایتل بدون نیاز به خرید اشتراک به محتوای سرویس هماهنگ دسترسی داشته باشید.

کوسه پدرو بالماسدا پاسکال زادهٔ ۲ آوریل ۱۹۷۵ بازیگر شیلیایی-آمریکایی است. در سال ۲۰۰۱ بعد از گذر چند دوره از کلاس‌های بازیگری‌اش پاسکال در فیلم زمین علیه عنکبوت نقش گاث گای را ایفا کرد و وارد صنعت سینماگشت و پس از نزدیک به دو دهه بازی در نقش‌های کوتاه در سینما و تلویزیون، پاسکال با ایفای نقش اوبرین مارتل در فصل چهارم سریال فانتزی بازی تاج‌وتخت (۲۰۱۴) و خاویر پنیا در سریال جنایی نارکوها (۲۰۱۵–۲۰۱۷) به شهرت رسید. از سال ۲۰۱۹، او نقش شخصیت اصلی سریال جنگ ستارگان تحت عنوان مندلورین و از سال ۲۰۲۳، نقش جوئل در سریال درام آخرین بازمانده از ما را بازی کرد. او همچنین نقش مندلورین را در سریال اسپین‌آف، یعنی کتاب بوبا فت (۲۰۲۲) بازی کرد.

در خارج از عرصهٔ تلویزیون، پاسکال در فیلم‌های اداره تعدیل (۲۰۱۱)، دیوار بزرگ (۲۰۱۶), کینگزمن: محفل طلایی (۲۰۱۷)، برابرساز ۲ (۲۰۱۸)، مرز سه‌گانه (۲۰۱۹)، زن شگفت‌انگیز ۱۹۸۴ (۲۰۲۰) و سنگینی طاقت‌فرسای استعداد فراوان (۲۰۲۲) حضور داشته‌است.

list